PvpLog.com - Imperia Online İncelemesi

Hakkında

imperia online

Imperia Online stratejik oyun denildiği zamanda çoklu oyuncuyla oynanabilenlerin başında yer alıyor. Özellikle Age of Empires gibi oyunları seven insanların bu tarz savaş ve strateji oyunlarını online ve farklı kişilerle oynama ihtiyaçlarını karşıladığını söylemek mümkündür. Yani Imperia Online oynamak aslında temel anlamda zekâ, strateji, savaş ve aksiyon gibi temaları bir arada diğer oyuncularla yaşamanızı sağlamaktadır.

Oyun içerisinde seçebileceğiniz iki farklı ırk bulunmaktadır. Bunlar Imperia ve Göçebe olarak ikiye ayrılmıştır. Tahmin edebileceğiniz gibi Imperia yerleşik düzeni benimsemiş bir ırkken Göçebe olursanız sürekli yer değiştiren bir ırkı seçmiş olursunuz. Amacınız kale sınırları içerisinde bulunan bölgenizi geliştirmek, hükmettiğiniz toprakları büyütmek ve tüm düşmanlarınıza hükümdarlığınız aracılığıyla korku salmaktır. Imperia Online oyunu size savaş yeteneklerinizi ve zekânızı göstermek için bir fırsat sunuyor.

Ancak oyunun geçtiği dönemlerde henüz barut icat edilmemiştir. Bu yüzden Imperia Online oyununda gelişmiş silahları olarak günümüzün ilkel silahları karşımıza çıkıyor. Mızraklar, yaylar ve kılıçlar en sık kullanacağınız ekipmanlar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra mancınık gibi yeni bulunmuş silahlar karşı tarafa korku salarken at üzerindeki süvariler düşmana karşı etkin olabilmenin en avantajlı yollarıdır. Ancak yine de bu savaş dünyasında iki ırkın arasında çok muazzam farklar bulunmamaktadır. En tipik farkın Göçebe ırkında mimarinin gelişmemiş olması, Imperia’da ise daha görkemli binalar inşa ediliyor olması sayılabilir.

Her hükümdarın 19 eyalete erişebilmesi mümkün olabiliyor. Bu noktada köleleştirilen, saldırıya uğrayan ve yok edilmek pahasına karşı tarafa geçebilen eyaletlerden söz etmek mümkün. Tabi sizin içinde haritada saldırıp yağmalayacağınız birçok eyalet var. Araştırmalarınızı yapıp, yeni silahlar üretip, askerlerinizi ve işçilerinizi stratejik bir ölçüde konumlandırırsanız bu savaşın galibi olmak hiçte zor değil. Çoklu oyunculu Imperia Online savaş oyunu ile yaşayacağınız aksiyon sizi eski günlerinize götürecek.

Sistem Gereksimleri

Hazırlanıyor...

Imperia Online
Platform
Browse
Oyun Modları
Pvp
Zorluk Derecesi : Normal
Oyun Kurgusu
Tarih
Oyun Ücreti
Ücretsiz
Yayın Tarihi:
23.9.2005
Bağlantılar
Resmi Sitesi Kayıt ol Indır
Son Eklenen Video
Daha fazla video