PvpLog.com - Ikariam İncelemesi

Hakkında

IkariamGameforge tarafından yayınlanan free-to-play (ücretsiz) bir browser-based (tarayıcı tabanlı) MMO oyunudur. Ikariam’da amacımız oyunun başında bize verilen küçük bir adadaki kasabayı büyük bir imparatorluk haline getirerek dünyaya hükmetmektir.

Alanında tartışmasız lider olan ve Browser tabalı oyun denince ilk akıla gelenlerden biri o. O açılışından bu yana 5 dev MMO ödülüne layik görülmüş bir oyun. Tarayıcı tabanlı oyun severlerin vazgeçilmezi Ikariam!
ikariam-oyna-kayit-ol-3

Denizin sesi, beyaz kumlu bir sahil ve güneş! Akdenizde bir yerlerde küçük bir adada antik bir uygarlık doğuyor. Bir çağın zenginliği senin yönetiminde ve keşif başlıyor. Ikariama hoş geldin.

Ikariam, ada şehirlerini yönettiğiniz bir strateji MMO oyunu. Oyuna Akdeniz adalarında basit bir köyle başlayıp ticaret ve fetihlerle topraklarınızı genişletebilirsiniz.

Ikariam’ın öne çıkan özellikleri:

ikariam-oyna-kayit-olAcemi oyuncu dostu | Ikariam’da acemi oyuncular için yardımcı olacak bir sistem mevcut ve bu sistem sizi oyun içinde bilgilendirerek oyunda profesyonel bir konuma getirmeye yetiyor.
Kooperatif Oyun | İttifak oluşturarak kendinize dost ülkeler edinebilir ve antlaşmalar yaparak ittifaklarınızla birlikte savaşlara katılabilir, görevler yapabilir ve ticaret yapabilirsiniz.
Teknoloji Sistemi | Uçsuz bucaksız bir teknoloji ağacında stratejinize göre ilerleyebiliyorusnuz.
Diğer Özellikleri | Ülkenize binalar inşa edebilir, diğer oyuncular ile ticaret yapabilir, yeni adalar ele geçirebilir, ya da düşmanlarınızın adalarını talan edebilirsiniz.

 

Yurtdışında oldukça popüler olan Ikariam’ı artık tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Oynanış olarak diğer tarayıcı tabanlı strateji oyunlarından çok büyük farklılıklar içermiyor. Her adada 16 oyuncu bulunabiliyor. Adanızda biri ağaçları, diğeri dört farklı ihtiyacı karşılayan iki kaynak bulunuyor. Bu nedenle kaynaklar için ya ticaret yapmanız, ya da diğer oyuncularla mücadele etmeniz gerekiyor.

İkariam’ın sırasıyla serverları şunlardır; Alpha, Beta, Gamma, Delta, Epsilon, Zeta, Eta, Theta, lota, Kappa, Lambada, My, Ny, Omikron, Pi, Rho, Sigma, Tau, Ypsilon, Phi, Chi, Psi ve son olarak Omega.

İkariam`ın başlangıcında üzerinde fazla sayıda bina bulunmayan ama çok verimli bir toprak üzerinde yer alan, sahil şerinden arsa alıyorsun.

Bu küçük başlangıçtan şairsel bir metropol kurup, başkentini güçlü bir ada krallığına yakışacak şekilde geliştirebilir misin? Bu sayfalar bu amacına ulaşmak için gideceğin yol hakkında bilgi verir.

Dünyadaki adaların her birinde beş çeşit hammadde vardır:

 İnşa malzemesi,  Şarabı ,  Mermeri,  Kristal camı ve  Sülfürü.

Oyun esnasında her ihtimalde bol miktarda inşaat kerestesine ihtiyacın olacak- odun elde etmke için işçilerine görevlerini dağıt ve adadaki diğer oyuncularla hammadde kaynağını genişlet!

Temel ihtiyaçların giderilmesi için gereken kaynakların çıkarılmasıyla uğraştıktan sonra sırada şehri geliştirmek var.

1. Akademin sayesinde çok güzel ve yararlı keşifler yapabilirsin.
2. Kışlanda ordun için asker yetiştirebilirsin.
3.Ticaret limanın ve oradan satın aldığın ticaret gemilerin sayesinde diğer oyuncularla ticaret yapabilir ve kaynak alışverişinde bulunabilirsin.

Olan bitenlerden anında haberin olması ve krallığın hakkında bilgi sahibi olabilmen için sana yardımcı olacak dört tane danışmanın bulunuyor.

Parlak olarak yanmaları durumunda senin için bir haber var demektir- ilgili alana gidip kendilerinden son havadisleri alıp bilgi sahibi olabilirsin.

İkariam`da harita bakışını istediğin gibi değiştirebilirsin. İstersen dünya haritasını, istersen ada haritasını veya şehir haritasını kullanabilirsin.

Böylelikle başlangıç için gereken tüm önemli bilgileri öğrenmiş oldun – geriye sadece oyuna başvurman kalıyor (ücretsiz!) – ve sonrasında hemen başlayabilirsin!

Yeni başlayanlar için kolaylık sağlayan
Emin bir yerde adım adım kendi şehrini kurmaya başla ve Ikariam`ın sana sunduğu muhtelif imkanları yavaş yavaş keşfet.

Arada oynayanlara göre
Halkın, sensiz de görevlerini yerine getirmeye devam ediyor. Hükümdar olarak şimdiye kadar kazandıkların tehlike altında olmadan ara sıra mola vermeyi kendine çok görme.

Birlikte oynanan oyun
İttifak kur, arkadaşlarınla birleş, ticari anlaşmalar ile müttefiklerinle birlikte yağmalama harekatları yap.

Sistem Gereksimleri

128 MB Ekran Kartı
İnternet Tarayıcısı

Ikariam
Platform
Browse
Oyun Modları
Pvp Pve MMO
Zorluk Derecesi : Normal
Oyun Kurgusu
Tarih
Oyun Ücreti
Ücretsiz
Yayın Tarihi:
2008
Bağlantılar
Resmi Sitesi Kayıt ol Indır
Son Eklenen Video
Daha fazla video