PvpLog.com - World of Warcraft İncelemesi

Hakkında

World of Warcraft (WoW) Nedir, Nasıl bir Oyundur, Ücretine Değer mi?
World of Warcraft bir MMORPG oyunudur ve oyunculara fantastik bir dünyada kendi karakterlerini oluşturarak savaşmalarına imkan tanır. Ayrıca World of Warcraft (kısaca wow), tüm dünyadan yaklaşık on milyon oyuncuya sahip devasa rol yapma oyunlarının en genişidir.
Not: MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game), yani Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu.

Devasa Çok Oyunculu
Çok oyunculu oyunlar birden fazla oyuncunun aynı anda oynayabileceği oyunlara denir. Ancak Devasa Çok Oyunculu oyunlar bir çok oyuncunun aynı anda oynama imkanı dışında geniş bir oyun dünyasında oyuncuların birbirleriyle etkileşim kurmasına imkan verir.

 

Çevrimiçi
Çevrimiçi oyunlarda internet üzerinden oynadığınızdan dolayı internet bağlantınızın kesilmemesi gerekir. İnternet bağlantınızın olması ve diğer oyuncularla aynı dünyayı paylaşmanız World of Warcraft’ı yalnız oynamanıza engel değildir dilerseniz WoW dünyasında tek başınıza ilerleyebilirsiniz. WoW’un ileri düzey zindanları ve haritaları oyuncuların ekip olarak çalışmasını gerektirecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Role-Playing
World of Warcraft’ta, her karakter sınıfının kendine has özellikleri ve yetenekleri vardır. Örneğin, Mage’ler uzaktan düşmanlarına saldırabilecek büyülere sahiptirler ancak yakın dövüşte usta karakterlere karşı çok savunmasızdırlar. Mage’ler bu sayede savaşlarda arka planda durarak düşmanlarına toplu hasarlar verebilirler ve düşmanlarından henüz uzaktayken büyük hasar etkisi yaratırlar. Karakter sınıfları üçe ayrılır bunlar: Tank,damage dealer ve healerdır. Warrior’lar Tank olabilir ve aşılması güç bir koruyucu olabilirler. Tank karakterler dostlarının daha az hasar almasını önlemek için düşmanları kendilerine çekerler ve defans güçleri sayesinde düşmanların hasar etkisini en aza indirirler. Buna göre Mage karakter sınıfı WoW’da bir Damage Dealerdır.Priest’ler Damage Dealerlar gibi yüksek hasar verme gücüne sahip olmasalarda ekibi ayakta tutabilecek şifa güçlerine sahiptirler. Hangi rolü yerine getirirse getirsin, bütün sınıfların yalnız oynayabileceğinin altını çizmeliyiz. Bazı sınıfların oynayabileceği roller sınırlıdır: Örneğin, warlock ve rogue sınıflarının tek görevi hasar vermektir. Druid gibi bazı karakter sınıfları her üç rolü de üstlenecek yetenektedir. Rol yapma, oyunun fantezi dünyasında yaşayan bir karakterin rolünü oynadığınız anlamına da gelmektedir. Hangi rolü seçeceğiniz tamamen size bağlıdır.

Özet olarak World of Warcraft dünyasında binlerce başka oyuncuyla, kesintisiz, çevrimiçi bir dünyada, kendi karakterinizi geliştirebilirsiniz.


Warcraft; World of Warcraft’ın Warcraft adlı eski strateji oyunları serisinden gelmektedir. 1994 yılında çıkan ve çok öncesinde bile hikayesi yazılmış olan Warcraft’ın geniş bir dünyası bulunmaktadır. Bu geniş fantastik dünya gün geçtikçe gelişerek devasa WoW dünyasını oluşturmuştur.

 

WoW ırk ve ulusları Alliance ve Horde
Wow’da iki ulus bulunuyor ve bu ulusların oluşturduğu on küsür ırk.
Human, Dwarf, Dranei, Night Elf, Gnome ve Worgen’lar asil Alliance ulusunu oluşturmaktadır.
Orc, Troll, Blood Elf, Tauren ve Goblin’ler Horde ulusunu oluşturmaktadır.

 

Irklar ve uluslar arasındaki farklılıklar oldukça büyüktür ve her ırkın kendine özel bir ülkesi bulunuyor. Her ırkta farklı sınıflar bulunur bu yüzden karakterinizi oluşturmadan önce iyice düşünmelisiniz.

 

World of Warcraft’ta karakterinizi geliştirmek için zindanlar sayesinde altın elde edebilir, değerli eşyalar düşürebilir veya satın alabilirsiniz. Karakterinizi geliştirmek için karakterinize değerli takılar, silahlar ve zırhlar ekleyebilirsiniz. Karakterinize yaptığınız her güçlendirme çevrimiçi olarak kayıt olunur ve saklanır. WoW’da oyuncular bir karaktere bağlanabilir veya birden fazla karakter oluşturarak her karakterin özelliklerini keşfedebilirler.

Class ve Race
WoW’da karakterinizi oluştururken sınıfını, ırkını ve ulusunu seçmeniz gerekmektedir. Uluslar çok önemlidir çünkü aynı ulustan olan oyuncular birbirleriyle yardımlaşabiliyorken karşı uluslar birbirleriyle düşmandırlar.

 

Dungeonlar
Dungeonlar, küçük ve büyük ekiplerin üstesinden gelebilecekleri zorlu mücadeleler gerektiren zindanlardır. Dungeonlarda elde edebileceğiniz ganimetler iyi düzeyde olacaktır ayrıca yüksek seviye dungeonlarda daha da değerli ganimetler elde edebilirsiniz.

Open World PVP
Açık dünya savaşları iki veya daha fazla farklı ulustan oyuncunun bulunduğu ortamlarda gerçekleşebilir. Bu savaşlar genellikle teke tek karşılaşmalar olarak başlar ancak bazen PvP dövüş dev boyutlara ulaşabilir. Hele ki, organize bir oyuncu grubu kavgaya dahil olmaya karar verirse.

 

Battlegroundlar
Savaş alanları iki ulusun bir arada savaşabilecekleri farklı mekanlardır. İki takım birbiriyle mücadele eder ve kazanabilmek için bir dizi hedefi gerçekleştirmek zorundadırlar. Bu hedefler basit (örneğin, düşmanın bayrağını ele geçirmek gibi) veya karmaşık (düşmanın kalesine girip komutanına suikast düzenlemek gibi) olabilir. Bu savaşlarda “honor point” denilen ulusal itibarınızı arttırabileceğiniz puanları toplayabilirsiniz ve karakterinizi geliştirebileceğiniz yeni zırh, silah gibi ekipmanlar da elde edebilirsiniz.

Arena
Arenalarda duellolar yapılır ve farklı bir PVP imkanı sunar. Arenalarda 1v1, 2v2, 3v3 gibi 5 kişiye kadar yükselebilen duellolar yapmak mümkündür. Tek bir hedef vardır: Karşı takımı son üyesine kadar alt etmek. Arena takımları bir mücadele basamağı sistemiyle sıralanmaktadır ve savaşlarda işinize yarayacak özel eşyalar elde edebilirsiniz.

Önünüzde Uzanan Yol
World Of Warcraft, devasa bir oyun dünyasına sahiptir. Asıl World of Warcraft’ın dışında, oyun içeriğinin geliştirilmesi ve yeni içeriklerin eklenmesi için düzenli olarak yayınlanan yamalar ve üç büyük genişletme paketi (The Burning Crusade, Wrath of the Lich King ve Cataclysm) ile, oyuncuları çok uzun sürelerde bitiremeyeceğiniz bir dünya sunuyor.

 

 

Sistem Gereksimleri

Hazırlanıyor...

World of Warcraft
Platform
PCClient
Oyun Modları
Pvp Pve MMO
Zorluk Derecesi : Normal
Oyun Kurgusu
Fantastik Aksiyon Macera
Oyun Ücreti
Aylık
Yayın Tarihi:
2004-01-01
Bağlantılar
Resmi Sitesi Kayıt ol Indır
Son Eklenen Video
Daha fazla video